Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-18D-48-C2-R0
ATS-18D-48-C2-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-18D-48-C2-R0
Brief Description
HEATSINK 25X25X35MM L-TAB T766
Datasheet Download
ATS-18D-48-C2-R0.pdf
Availability of ATS-18D-48-C2-R0
QUANTITY
ATS-18D-48-C2-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-18D-48-C2-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-18D-48-C2-R0
ShapeSquare, Fins
Length0.984" (25.00mm)
Width0.984" (25.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)1.378" (35.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow7.51°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-18D-48-C2-R0
Related LinksATS-18D-, ATS-18D-48-C2-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-18D-48-C2-R0 Details Description
Related parts for ATS-18D-48-C2-R0
AC/DC CONVERTER 15V 25W datasheet.pdf
RES SMD 19.6OHM 0.25% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES SMD 9.76K OHM 1% 3/4W 2010 datasheet.pdf
CABLE 3POS M12 PLUG-SOCKET 0.6M datasheet.pdf
FIXED IND 15NH 450MA 200 MOHM datasheet.pdf
AC/DC DESKTOP ADAPTER 18V 120W datasheet.pdf
FIXED IND 24NH 500MA 220 MOHM datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER SOT-25 datasheet.pdf
DIODE ZENER 8.7V 500MW DO35 datasheet.pdf
MOSFET N-CH 600V 24A LPT datasheet.pdf
CAP CER 8.2PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf
CRYSTAL 40.610 MHZ SERIES SMT datasheet.pdf