Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-18E-84-C2-R0
ATS-18E-84-C2-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-18E-84-C2-R0
Brief Description
HEATSINK 30X30X35MM R-TAB T766
Datasheet Download
ATS-18E-84-C2-R0.pdf
Availability of ATS-18E-84-C2-R0
QUANTITY
ATS-18E-84-C2-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-18E-84-C2-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-18E-84-C2-R0
ShapeSquare, Fins
Length1.181" (30.00mm)
Width1.181" (30.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)1.378" (35.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow7°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-18E-84-C2-R0
Related LinksATS-18E-, ATS-18E-84-C2-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-18E-84-C2-R0 Details Description
Related parts for ATS-18E-84-C2-R0
CONN HEADER .100 DUAL R/A 18POS datasheet.pdf
CONN PLUG 4X LANYARD CABLE datasheet.pdf
SENSOR 300PSI 7/16-20UNF 2B 4.5V datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 9A SYNC 34VQFN datasheet.pdf
RES CHAS MNT 4.7 OHM 5% 10W datasheet.pdf
CAP ALUM 33000UF 20% 10V SCREW datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 50W datasheet.pdf
CONN STRAIN RELIEF 8POS BLACK datasheet.pdf
IC OSC VCXO QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
IC SRAM 256K X 16 3.3V 44-TSOP datasheet.pdf