Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-18F-73-C3-R0
ATS-18F-73-C3-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-18F-73-C3-R0
Brief Description
HEATSINK 25X25X10MM R-TAB T412
Datasheet Download
ATS-18F-73-C3-R0.pdf
Availability of ATS-18F-73-C3-R0
QUANTITY
ATS-18F-73-C3-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-18F-73-C3-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-18F-73-C3-R0
ShapeSquare, Fins
Length0.984" (25.00mm)
Width0.984" (25.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.394" (10.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow29.12°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-18F-73-C3-R0
Related LinksATS-18F-, ATS-18F-73-C3-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-18F-73-C3-R0 Details Description
Related parts for ATS-18F-73-C3-R0
TVS DIODE 64VWM 103VC DO204AC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
RES SMD 3.3 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
Connector Receptacle 50 Position 0.050" (1.27mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
IC USB HUB CTLR 4PORT 56VQFN datasheet.pdf
FIXED IND 68UH 1.8A 210 MOHM SMD datasheet.pdf
CONN HEADER .100" SNGL STR 10POS datasheet.pdf
CONVERTER MINIMOD DC/DC 7.5V 25W datasheet.pdf
CONN CIRCUIT BOARD 1POS datasheet.pdf
CONN SPADE TERM 14-16AWG #6 BLUE datasheet.pdf
LAM STEEL PADLOCK 2 BLA datasheet.pdf
1200UF 63V 22X25 datasheet.pdf