Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-18G-195-C3-R0
ATS-18G-195-C3-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-18G-195-C3-R0
Brief Description
HEATSINK 40X40X12MM XCUT T412
Datasheet Download
ATS-18G-195-C3-R0.pdf
Availability of ATS-18G-195-C3-R0
QUANTITY
ATS-18G-195-C3-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-18G-195-C3-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-18G-195-C3-R0
ShapeSquare, Fins
Length1.575" (40.01mm)
Width1.575" (40.01mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.472" (12.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow11.12°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-18G-195-C3-R0
Related LinksATS-18G-, ATS-18G-195-C3-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-18G-195-C3-R0 Details Description
Related parts for ATS-18G-195-C3-R0
Crystal 12.0000MHz 30ppm 20pF 60 Ohm -20°C - 70°C Through Hole HC49/US datasheet.pdf
IC OPAMP GP 635KHZ 8SOIC datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 41POS WALLMNT SCKT datasheet.pdf
FIXED IND 220UH 380MA 1.8 OHM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 100W datasheet.pdf
FIXED IND 15UH 1.44A 115 MOHM datasheet.pdf
HEADER WIRE WRAP 2.54MM datasheet.pdf
OSC MEMS 25.000MHZ LVCMOS SMD datasheet.pdf
RES 45K OHM .3W .005% RADIAL datasheet.pdf