Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-18H-101-C2-R0
ATS-18H-101-C2-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-18H-101-C2-R0
Brief Description
HEATSINK 45X45X30MM R-TAB T766
Datasheet Download
ATS-18H-101-C2-R0.pdf
Availability of ATS-18H-101-C2-R0
QUANTITY
ATS-18H-101-C2-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-18H-101-C2-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-18H-101-C2-R0
ShapeSquare, Fins
Length1.772" (45.00mm)
Width1.772" (45.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)1.181" (30.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow6.69°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-18H-101-C2-R0
Related LinksATS-18H-, ATS-18H-101-C2-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-18H-101-C2-R0 Details Description
Related parts for ATS-18H-101-C2-R0
RES SMD 1.96K OHM 1% 1/8W 1206 datasheet.pdf
CAP ALUM 8200UF 20% 63V SNAP datasheet.pdf
RES SMD 30K OHM 0.05% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS .156 EYELET datasheet.pdf
DIODE ARRAY GP 80V 100MA SMINI3 datasheet.pdf
OSC MEMS 74.25MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
500 TB SPRING CLAMP 180D datasheet.pdf
CAP CER 1.9PF 100V NP0 0603 datasheet.pdf
TVS DIODE 171VWM 287.7VC AXIAL datasheet.pdf
FAN AXIAL 120X38MM 115VAC WIRE datasheet.pdf