Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-18H-119-C1-R0
ATS-18H-119-C1-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-18H-119-C1-R0
Brief Description
HEATSINK 45X45X20MM XCUT
Datasheet Download
ATS-18H-119-C1-R0.pdf
Availability of ATS-18H-119-C1-R0
QUANTITY
ATS-18H-119-C1-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-18H-119-C1-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-18H-119-C1-R0
ShapeSquare, Fins
Length1.772" (45.00mm)
Width1.772" (45.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.790" (20.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow4.65°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-18H-119-C1-R0
Related LinksATS-18H-, ATS-18H-119-C1-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-18H-119-C1-R0 Details Description
Related parts for ATS-18H-119-C1-R0
SWITCH ROCKER SPST 15A 125V datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 60V 1A PMDU datasheet.pdf
MACHINE SCREW PAN PHILLIPS 4-40 datasheet.pdf
CAP CER 18PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 60W datasheet.pdf
IC SRAM 9MBIT 166MHZ datasheet.pdf