Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-18H-24-C1-R0
ATS-18H-24-C1-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-18H-24-C1-R0
Brief Description
HEATSINK 60X60X20MM XCUT
Datasheet Download
ATS-18H-24-C1-R0.pdf
Availability of ATS-18H-24-C1-R0
QUANTITY
ATS-18H-24-C1-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-18H-24-C1-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-18H-24-C1-R0
ShapeSquare, Fins
Length2.362" (60.00mm)
Width2.362" (60.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.790" (20.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow8.36°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-18H-24-C1-R0
Related LinksATS-18H-, ATS-18H-24-C1-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-18H-24-C1-R0 Details Description
Related parts for ATS-18H-24-C1-R0
CONN RECEPT 12POS 26AWG MTA156 datasheet.pdf
FERRULE WIRE UNINS 12AWG 500PC datasheet.pdf
RES SMD 13.7K OHM 0.5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 75W datasheet.pdf
CONN PLUG 6POS STRGHT W/PINS datasheet.pdf
IC GATE NAND 4CH 2-INP 14-DQFN datasheet.pdf
IC FLASH 128MBIT 60NS TBGA datasheet.pdf
FAN AXIAL 119X38.4MM 24VDC WIRE datasheet.pdf
REED SENSORS datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 23 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf