Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-18H-45-C2-R0
ATS-18H-45-C2-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-18H-45-C2-R0
Brief Description
HEATSINK 25X25X20MM L-TAB T766
Datasheet Download
ATS-18H-45-C2-R0.pdf
Availability of ATS-18H-45-C2-R0
QUANTITY
ATS-18H-45-C2-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-18H-45-C2-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-18H-45-C2-R0
Attachment MethodPush Pin
ShapeSquare, Fins
Length0.984" (25.00mm)
Width0.984" (25.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.790" (20.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow15.02°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-18H-45-C2-R0
Related LinksATS-18H-, ATS-18H-45-C2-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-18H-45-C2-R0 Details Description
Related parts for ATS-18H-45-C2-R0
CARD GUIDE SNAP-IN NAT 7.06.0" datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
RES SMD 38.3 OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
RES 22.6K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 12.1K OHM 1/8W .25% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 21POS FLANGE W/SKT datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 6 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
AOC QSFP-QSFP FDR 4CH OM2+ 4M datasheet.pdf
381 TB SOCKET WF VER datasheet.pdf
SYSTEM datasheet.pdf
FIXED IND 1.8UH 700MA 220 MOHM datasheet.pdf