Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-19A-128-C1-R0
ATS-19A-128-C1-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-19A-128-C1-R0
Brief Description
HEATSINK 54X54X25MM XCUT
Datasheet Download
ATS-19A-128-C1-R0.pdf
Availability of ATS-19A-128-C1-R0
QUANTITY
ATS-19A-128-C1-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-19A-128-C1-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-19A-128-C1-R0
ShapeSquare, Fins
Length2.126" (54.01mm)
Width2.126" (54.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.984" (25.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow2.9°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-19A-128-C1-R0
Related LinksATS-19A-, ATS-19A-128-C1-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-19A-128-C1-R0 Details Description
Related parts for ATS-19A-128-C1-R0
RES SMD 110K OHM 0.1% 1/8W 1206 datasheet.pdf
MOSFET N-CH 100V 9.7A TO220FP datasheet.pdf
IC QUAD LOW DRIVERS/REC 20-DIP datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 32KB FLASH 28QFN datasheet.pdf
CAP TANT 47UF 25V 20% RADIAL datasheet.pdf
IC REG LDO 5V/ADJ 0.1A 8SOIC datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 6POS SKT datasheet.pdf
RES 680 OHM 5.5W 10% RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 10 OHM 0.25% 1/10W 0805 datasheet.pdf
CAP CER 0.2PF 25V NP0 0402 datasheet.pdf
BRIDGE RECT 4A 100V datasheet.pdf
CAP TANT POLY 1200UF 50V CHA MNT datasheet.pdf