Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-19A-205-C1-R0
ATS-19A-205-C1-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-19A-205-C1-R0
Brief Description
HEATSINK 60X60X6MM XCUT
Datasheet Download
ATS-19A-205-C1-R0.pdf
Availability of ATS-19A-205-C1-R0
QUANTITY
ATS-19A-205-C1-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-19A-205-C1-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-19A-205-C1-R0
ShapeSquare, Fins
Length2.362" (60.00mm)
Width2.362" (60.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.236" (6.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow12.98°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-19A-205-C1-R0
Related LinksATS-19A-, ATS-19A-205-C1-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-19A-205-C1-R0 Details Description
Related parts for ATS-19A-205-C1-R0
DIODE ZENER 6.2V POWERDI323 datasheet.pdf
FIXED IND 3.3UH 355MA 800 MOHM datasheet.pdf
RES SMD 102 OHM 0.1% 1/8W 1206 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 37POS PIN datasheet.pdf
RES 1.96K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN PNL MNT RCPT 4SKT SLD CUP datasheet.pdf
ROUND STANDOFF M2 NYLON 71MM datasheet.pdf
FIXED IND 10UH 700MA 280 MOHM datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 19POS WALL MNT PIN datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 7 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
CRYSTAL 40.000 MHZ 10PF SMT datasheet.pdf