Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-19B-13-C3-R0
ATS-19B-13-C3-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-19B-13-C3-R0
Brief Description
HEATSINK 50X50X15MM XCUT T412
Datasheet Download
ATS-19B-13-C3-R0.pdf
Availability of ATS-19B-13-C3-R0
QUANTITY
ATS-19B-13-C3-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-19B-13-C3-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-19B-13-C3-R0
ShapeSquare, Fins
Length1.969" (50.00mm)
Width1.969" (50.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.590" (15.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow13.78°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-19B-13-C3-R0
Related LinksATS-19B-, ATS-19B-13-C3-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-19B-13-C3-R0 Details Description
Related parts for ATS-19B-13-C3-R0
RES SMD 20K OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
FIXED IND 15UH 5.5A 25.9 MOHM TH datasheet.pdf
IC REG LDO 3.3V 0.3A 8SOIC datasheet.pdf
IC MPU/RESET CIRC SC70-4 datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 3500K 2SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 100W datasheet.pdf
RES SMD 2.67KOHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN HDR 19POS 0.100 SMD R/A AU datasheet.pdf
BCVP-381WF- 7 GN datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 29POS PIN datasheet.pdf