Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-19B-14-C2-R0
ATS-19B-14-C2-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-19B-14-C2-R0
Brief Description
HEATSINK 50X50X20MM XCUT T766
Datasheet Download
ATS-19B-14-C2-R0.pdf
Availability of ATS-19B-14-C2-R0
QUANTITY
ATS-19B-14-C2-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-19B-14-C2-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-19B-14-C2-R0
ShapeSquare, Fins
Length1.969" (50.00mm)
Width1.969" (50.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.790" (20.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow9.97°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-19B-14-C2-R0
Related LinksATS-19B-, ATS-19B-14-C2-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-19B-14-C2-R0 Details Description
Related parts for ATS-19B-14-C2-R0
RES SMD 14K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC OPAMP GP 400KHZ RRO 8MSOP datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 5 Circuit 0.563" (14.30mm) datasheet.pdf
CABLE TIE 2PIECE 15.0" datasheet.pdf
MOSFET N-CH 600V 17A TO-247 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 25W datasheet.pdf
RES 12.1K OHM 1/8W .25% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 16POS PIN datasheet.pdf