Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-19B-198-C2-R0
ATS-19B-198-C2-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-19B-198-C2-R0
Brief Description
HEATSINK 45X45X12MM XCUT T766
Datasheet Download
ATS-19B-198-C2-R0.pdf
Availability of ATS-19B-198-C2-R0
QUANTITY
ATS-19B-198-C2-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-19B-198-C2-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-19B-198-C2-R0
ShapeSquare, Fins
Length1.772" (45.00mm)
Width1.772" (45.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.472" (12.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow9.06°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-19B-198-C2-R0
Related LinksATS-19B-, ATS-19B-198-C2-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-19B-198-C2-R0 Details Description
Related parts for ATS-19B-198-C2-R0
RES SMD 10K OHM 1% 3/4W 2010 datasheet.pdf
IC FPGA 147 I/O 208QFP datasheet.pdf
SWITCH MAGNETIC NO 1.5 30V datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 5A 120V datasheet.pdf
RES 383 OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
REMOVAL TOOL FOR CONTACT datasheet.pdf
1.25MM JMPR LGT 254 TYPE D 19POS datasheet.pdf
IC OSC VCXO DUAL FREQ 6-CLCC datasheet.pdf
IC OSC VCXO 106.25MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
LED XLAMP NEUTRAL WHT 4000K 2SMD datasheet.pdf
HEATSINK 50X50X12MM XCUT T766 datasheet.pdf
CAP CER 330PF 25V NP0 0603 datasheet.pdf