Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-19D-146-C2-R0
ATS-19D-146-C2-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-19D-146-C2-R0
Brief Description
HEATSINK 30X30X35MM L-TAB T766
Datasheet Download
ATS-19D-146-C2-R0.pdf
Availability of ATS-19D-146-C2-R0
QUANTITY
ATS-19D-146-C2-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-19D-146-C2-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-19D-146-C2-R0
ShapeSquare, Fins
Length1.181" (30.00mm)
Width1.181" (30.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)1.378" (35.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow4.02°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-19D-146-C2-R0
Related LinksATS-19D-, ATS-19D-146-C2-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-19D-146-C2-R0 Details Description
Related parts for ATS-19D-146-C2-R0
MOSFET N-CH 200V 17A D2PAK datasheet.pdf
CONN HEADER 88POS DUAL 2MM SMD datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPST 6A 125V datasheet.pdf
CONN SOCKET 30-32AWG CRIMP GOLD datasheet.pdf
XFRMR LAMINATED 175VA CHAS MOUNT datasheet.pdf
HEATSINK 15X15X12.5MM W/OUT TIM datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 512KB FLASH 100TQFP datasheet.pdf
CONN RCPT 10POS FLANGE W/SKT datasheet.pdf
CONN RCPT 19POS FLANGE W/SKT datasheet.pdf