Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-19F-125-C2-R0
ATS-19F-125-C2-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-19F-125-C2-R0
Brief Description
HEATSINK 54X54X10MM XCUT T766
Datasheet Download
ATS-19F-125-C2-R0.pdf
Availability of ATS-19F-125-C2-R0
QUANTITY
ATS-19F-125-C2-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-19F-125-C2-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-19F-125-C2-R0
ShapeSquare, Fins
Length2.126" (54.01mm)
Width2.126" (54.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.394" (10.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow8.92°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-19F-125-C2-R0
Related LinksATS-19F-, ATS-19F-125-C2-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-19F-125-C2-R0 Details Description
Related parts for ATS-19F-125-C2-R0
RES SMD 348K OHM 1% 1/10W 0402 datasheet.pdf
LED RED DIFF 5MM ROUND T/H datasheet.pdf
IC SGL CH CODEC LP LV 30-TSSOP datasheet.pdf
FMAC INPUT FILTER 3-PHASE 36A datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON DPDT 5A 125V datasheet.pdf
KIT HARDWARE ASSY BL PM LONG datasheet.pdf
PANEL FRONT 19X15.7X0.13" GREY datasheet.pdf
RES 26.1 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC REG LDO 2.5V 0.6A SOT223 datasheet.pdf
HEATSINK 60X60X10MM XCUT datasheet.pdf
CAP 18UF 2.5V 20% datasheet.pdf