Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-18A-17-C1-R0
ATS-18A-17-C1-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-18A-17-C1-R0
Brief Description
HEATSINK 54X54X12.7MM XCUT
Datasheet Download
ATS-18A-17-C1-R0.pdf
Availability of ATS-18A-17-C1-R0
QUANTITY
ATS-18A-17-C1-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-18A-17-C1-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-18A-17-C1-R0
ShapeSquare, Fins
Length2.126" (54.01mm)
Width2.126" (54.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.500" (12.70mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow15.42°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-18A-17-C1-R0
Related LinksATS-18A-, ATS-18A-17-C1-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-18A-17-C1-R0 Details Description
Related parts for ATS-18A-17-C1-R0
CONN HEADER BRKWAY 9/10POS GOLD datasheet.pdf
IC REG LDO 1.8V 1A SOT223 datasheet.pdf
IC OTP 512KBIT 45NS 28DIP datasheet.pdf
IC TXRX MULTIPROTOCL 3.3V 28SSOP datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE 4PDT 10A 6V datasheet.pdf
CONN EDGECARD 34POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
TVS DIODE 7.02VWM 12.1VC SMD datasheet.pdf
FERRITE CHIP 600 OHM 100MA 0805 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 50W datasheet.pdf
9POS F LC FILT 370PF R/A.318 datasheet.pdf
CAP FILM 0.00062 UF 5 % 2KVDC RA datasheet.pdf