Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-19G-136-C3-R0
ATS-19G-136-C3-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-19G-136-C3-R0
Brief Description
HEATSINK 70X70X25MM XCUT T412
Datasheet Download
ATS-19G-136-C3-R0.pdf
Availability of ATS-19G-136-C3-R0
QUANTITY
ATS-19G-136-C3-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-19G-136-C3-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-19G-136-C3-R0
ShapeSquare, Fins
Length2.756" (70.00mm)
Width2.756" (70.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.984" (25.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow2.22°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-19G-136-C3-R0
Related LinksATS-19G-, ATS-19G-136-C3-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-19G-136-C3-R0 Details Description
Related parts for ATS-19G-136-C3-R0
IC BATT CHARGER CONST I/V 28SSOP datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE SPDT 10A 24V datasheet.pdf
THERMISTOR NTC 10K 400MM EPOXY datasheet.pdf
RES SMD 2.21K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CER RESONATOR datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 200W datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SP3T 5A 120V datasheet.pdf
RES SMD 0.006 OHM 3W 2512 WIDE datasheet.pdf
CONN FPC BOTTOM 19POS 0.30MM R/A datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS .100" datasheet.pdf
CONN PLUG 3POS INLINE SKT RA datasheet.pdf