Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-19G-25-C1-R0
ATS-19G-25-C1-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-19G-25-C1-R0
Brief Description
HEATSINK 60X60X25MM XCUT
Datasheet Download
ATS-19G-25-C1-R0.pdf
Availability of ATS-19G-25-C1-R0
QUANTITY
ATS-19G-25-C1-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-19G-25-C1-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-19G-25-C1-R0
ShapeSquare, Fins
Length2.362" (60.00mm)
Width2.362" (60.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.984" (25.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow6.25°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-19G-25-C1-R0
Related LinksATS-19G-, ATS-19G-25-C1-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-19G-25-C1-R0 Details Description
Related parts for ATS-19G-25-C1-R0
IC REG LDO 4.85V 0.1A 8SOIC datasheet.pdf
IC OPAMP GP 5.9MHZ 8SOIC datasheet.pdf
RES SMD 4.7 OHM 0.25% 1/8W 1206 datasheet.pdf
TERM BLK MOD FUSE 26-10AWG BLACK datasheet.pdf
CONN PLUG 3POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
FUSE M/V R-RATED 24R 8.25KV HOOK datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 75W datasheet.pdf
RES CHAS MNT 71.5 OHM 1% 5W datasheet.pdf
IGBT 1200V 200A 1500W MODULE datasheet.pdf