Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-19G-48-C2-R0
ATS-19G-48-C2-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-19G-48-C2-R0
Brief Description
HEATSINK 25X25X35MM L-TAB T766
Datasheet Download
ATS-19G-48-C2-R0.pdf
Availability of ATS-19G-48-C2-R0
QUANTITY
ATS-19G-48-C2-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-19G-48-C2-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-19G-48-C2-R0
ShapeSquare, Fins
Length0.984" (25.00mm)
Width0.984" (25.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)1.378" (35.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow7.51°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-19G-48-C2-R0
Related LinksATS-19G-, ATS-19G-48-C2-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-19G-48-C2-R0 Details Description
Related parts for ATS-19G-48-C2-R0
IDC CABLE - MKR30K/MC34G/MKR30K datasheet.pdf
IC GATE NOR 4CH 2-INP 14-SOIC datasheet.pdf
RES SMD 80.6K OHM 0.5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC EEPROM 10KBIT INTELLIG C-PAK datasheet.pdf
CONN EDGECARD 120PS .100 EYELET datasheet.pdf
IC OPAMP GP 1.9MHZ RRO 8DIP datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 800V 500MA DO213 datasheet.pdf
WALL MNT BRKT POLE ANT 8" datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE 3PDT 5A 120V datasheet.pdf
CAP CER 0.022UF 50V X7R 0805 datasheet.pdf
CAP TRIM 0.8-23PF 750V SURF MNT datasheet.pdf