Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-19G-80-C1-R0
ATS-19G-80-C1-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-19G-80-C1-R0
Brief Description
HEATSINK 30X30X15MM R-TAB
Datasheet Download
ATS-19G-80-C1-R0.pdf
Availability of ATS-19G-80-C1-R0
QUANTITY
ATS-19G-80-C1-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-19G-80-C1-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-19G-80-C1-R0
ShapeSquare, Fins
Length1.181" (30.00mm)
Width1.181" (30.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.590" (15.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow18.99°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-19G-80-C1-R0
Related LinksATS-19G-, ATS-19G-80-C1-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-19G-80-C1-R0 Details Description
Related parts for ATS-19G-80-C1-R0
CONN RECEPT VERT 80POS 1.27MM datasheet.pdf
CONN HEADER 9POS STR 30GOLD T/H datasheet.pdf
CONN HEADER 82POS .100" DL GOLD datasheet.pdf
TGON 820 12X18" GRAPHITE datasheet.pdf
CONV DC/DC 8W 24VIN 15VOUT datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 14 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
CAP CER 150PF 3KV Y5F RADIAL datasheet.pdf
CAP CER 100PF 50V NP0 RADIAL datasheet.pdf
IC OSC CLOCK QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 6A 125V datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 1000V 18 AWG ORNG datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 3POS SKT datasheet.pdf