Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-19H-02-C3-R0
ATS-19H-02-C3-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-19H-02-C3-R0
Brief Description
HEATSINK 40X40X12.7MM XCUT T412
Datasheet Download
ATS-19H-02-C3-R0.pdf
Availability of ATS-19H-02-C3-R0
QUANTITY
ATS-19H-02-C3-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-19H-02-C3-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-19H-02-C3-R0
ShapeSquare, Fins
Length1.575" (40.01mm)
Width1.575" (40.01mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.500" (12.70mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow18.44°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-19H-02-C3-R0
Related LinksATS-19H-, ATS-19H-02-C3-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-19H-02-C3-R0 Details Description
Related parts for ATS-19H-02-C3-R0
RACK ALUM 13X17X8.75 BLK datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 8POS STRGHT PINS datasheet.pdf
CONN RCPT 19POS BOX MNT W/SKTS datasheet.pdf
RELAY TIMER OFF DELAY 5A 24-48V datasheet.pdf
RES 23.4K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 5.76 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN INLINE PLUG 4PIN SLD CUP datasheet.pdf
CABLE ASSEM UFL-UFL 250MM 1.32 datasheet.pdf
FML CRD EDGE .100 43POS HL LOW P datasheet.pdf
OSC MEMS 30.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf