Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-19H-100-C1-R0
ATS-19H-100-C1-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-19H-100-C1-R0
Brief Description
HEATSINK 45X45X25MM R-TAB
Datasheet Download
ATS-19H-100-C1-R0.pdf
Availability of ATS-19H-100-C1-R0
QUANTITY
ATS-19H-100-C1-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-19H-100-C1-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-19H-100-C1-R0
ShapeSquare, Fins
Length1.772" (45.00mm)
Width1.772" (45.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.984" (25.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow8.69°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-19H-100-C1-R0
Related LinksATS-19H-, ATS-19H-100-C1-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-19H-100-C1-R0 Details Description
Related parts for ATS-19H-100-C1-R0
IC SUPERVISOR OD 1.661V 16TQFN datasheet.pdf
CONN PLUG 2POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 100W datasheet.pdf
LED PMI SNAP-IN YELLOW PVC FREE datasheet.pdf
FIXED IND 120UH 150MA 3.6 OHM TH datasheet.pdf
CAP ALUM 1UF 20% 160V RADIAL datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS .100" datasheet.pdf
BOARD DEMO 710KLA-6BB SENSOR datasheet.pdf
EJECTOR PCB 1.1" NYL 0.062" VIO datasheet.pdf