Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-19H-11-C2-R0
ATS-19H-11-C2-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-19H-11-C2-R0
Brief Description
HEATSINK 50X50X10MM XCUT T766
Datasheet Download
ATS-19H-11-C2-R0.pdf
Availability of ATS-19H-11-C2-R0
QUANTITY
ATS-19H-11-C2-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-19H-11-C2-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-19H-11-C2-R0
ShapeSquare, Fins
Length1.969" (50.00mm)
Width1.969" (50.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.394" (10.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow18.78°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-19H-11-C2-R0
Related LinksATS-19H-, ATS-19H-11-C2-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-19H-11-C2-R0 Details Description
Related parts for ATS-19H-11-C2-R0
RES ARRAY 4 RES 120 OHM 0502 datasheet.pdf
TVS DIODE 376VWM 602VC SMB datasheet.pdf
CARD EXPANSION SNMP/WEB MGMT datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CAP FILM 0.015UF 10% 630VDC RAD datasheet.pdf
CONN HEADER 10POS STR .100 TIN datasheet.pdf
RES 5.76K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 56 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS FLANGE W/PINS datasheet.pdf
CONN RCPT 19POS FLANGE W/SKT datasheet.pdf
CAP FILM 0.043UF 5% 160VDC AXIAL datasheet.pdf