Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-20A-143-C1-R0
ATS-20A-143-C1-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-20A-143-C1-R0
Brief Description
HEATSINK 30X30X20MM L-TAB
Datasheet Download
ATS-20A-143-C1-R0.pdf
Availability of ATS-20A-143-C1-R0
QUANTITY
ATS-20A-143-C1-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-20A-143-C1-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-20A-143-C1-R0
ShapeSquare, Fins
Length1.181" (30.00mm)
Width1.181" (30.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.790" (20.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow7.28°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-20A-143-C1-R0
Related LinksATS-20A-, ATS-20A-143-C1-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-20A-143-C1-R0 Details Description
Related parts for ATS-20A-143-C1-R0
SWITCH TOGGLE SPDT 6A 125V datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS .156 EXTEND datasheet.pdf
MODULE 802.15.4 W/RPSMA CONN datasheet.pdf
CONN RCPT 22POS WALL MT W/PINS datasheet.pdf
CAP CER 8200PF 25V NP0 1206 datasheet.pdf
CAP CER 470PF 50V C0G 0603 datasheet.pdf