Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-20A-174-C2-R0
ATS-20A-174-C2-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-20A-174-C2-R0
Brief Description
HEATSINK 30X30X35MM R-TAB T766
Datasheet Download
ATS-20A-174-C2-R0.pdf
Availability of ATS-20A-174-C2-R0
QUANTITY
ATS-20A-174-C2-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-20A-174-C2-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-20A-174-C2-R0
ShapeSquare, Fins
Length1.181" (30.00mm)
Width1.181" (30.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)1.378" (35.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow4.02°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-20A-174-C2-R0
Related LinksATS-20A-, ATS-20A-174-C2-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-20A-174-C2-R0 Details Description
Related parts for ATS-20A-174-C2-R0
SWITCH SLIDE DPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
TRANS NPN DARL 350V 15A TO-220 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS .156 EYELET datasheet.pdf
CAP CER 5PF 100V NP0 0805 datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK 21POS 10MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 50W datasheet.pdf
RES 60.4K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 102 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 20K OHM 20W 5% TO220 datasheet.pdf
PLATO SOLDERING TIP - 1/4" datasheet.pdf
CAP FILM 0.56UF 5% 630VDC AXIAL datasheet.pdf