Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-20A-177-C1-R0
ATS-20A-177-C1-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-20A-177-C1-R0
Brief Description
HEATSINK 35X35X20MM R-TAB
Datasheet Download
ATS-20A-177-C1-R0.pdf
Availability of ATS-20A-177-C1-R0
QUANTITY
ATS-20A-177-C1-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-20A-177-C1-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-20A-177-C1-R0
ShapeSquare, Fins
Length1.378" (35.00mm)
Width1.378" (35.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.790" (20.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow6.18°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-20A-177-C1-R0
Related LinksATS-20A-, ATS-20A-177-C1-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-20A-177-C1-R0 Details Description
Related parts for ATS-20A-177-C1-R0
RES SMD 390 OHM 5% 1W 1020 datasheet.pdf
TRANS NPN 60V 0.7A TO-92 datasheet.pdf
FUSE CERAMIC 15A 600VAC/VDC 5AG datasheet.pdf
FUSE IND T-DELAY 175A 600VAC/DC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 150W datasheet.pdf
RES 4.53K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 4.22M OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 26POS JAM NUT W/SKT datasheet.pdf
POTENTIOMETER LINEAR datasheet.pdf
CABLE 3COND 28AWG SHLD 100' datasheet.pdf
Connector Socket 29 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole, Right Angle datasheet.pdf
CRYSTAL 37.000 MHZ 18PF SMT datasheet.pdf