Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-20A-39-C2-R0
ATS-20A-39-C2-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-20A-39-C2-R0
Brief Description
HEATSINK 57.9X60.96X5.84MM T766
Datasheet Download
ATS-20A-39-C2-R0.pdf
Availability of ATS-20A-39-C2-R0
QUANTITY
ATS-20A-39-C2-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-20A-39-C2-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-20A-39-C2-R0
Attachment MethodPush Pin
ShapeRectangular, Fins
Length2.280" (57.90mm)
Width2.400" (60.96mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.230" (5.84mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow18.94°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-20A-39-C2-R0
Related LinksATS-20A-, ATS-20A-39-C2-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-20A-39-C2-R0 Details Description
Related parts for ATS-20A-39-C2-R0
TVS DIODE 8SOIC datasheet.pdf
CAP FILM 0.47UF 10% 250VDC RAD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 150W datasheet.pdf
CAP TANT 47UF 10V 20% 1210 datasheet.pdf
CONN PLUG 21POS STRGHT W/PINS datasheet.pdf
CAP TANT 10UF 10% 20V AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 1.82K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CAP CER 1UF 10V JB 0603 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS .100" datasheet.pdf
IC REG LDO 2.5V 3A TO263 datasheet.pdf