Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-20A-45-C3-R0
ATS-20A-45-C3-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-20A-45-C3-R0
Brief Description
HEATSINK 25X25X20MM L-TAB T412
Datasheet Download
ATS-20A-45-C3-R0.pdf
Availability of ATS-20A-45-C3-R0
QUANTITY
ATS-20A-45-C3-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-20A-45-C3-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-20A-45-C3-R0
ShapeSquare, Fins
Length0.984" (25.00mm)
Width0.984" (25.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.790" (20.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow15.29°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-20A-45-C3-R0
Related LinksATS-20A-, ATS-20A-45-C3-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-20A-45-C3-R0 Details Description
Related parts for ATS-20A-45-C3-R0
RES 270 OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 787 OHM 1% 1/2W 1210 datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 10POS STR 5MM datasheet.pdf
IC REG LDO 5V 2A TO220-4 datasheet.pdf
IC CLK MULTIPLIER PLL 8-SOIC datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 37POS STRGHT PIN datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON DPDT 5A 125V datasheet.pdf
RES 49.9 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 10POS VERT 3.5MM datasheet.pdf
RES SMD 324K OHM 1% 1/20W 0201 datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR 40A 125VDC datasheet.pdf
Isolated, High-Density, Eighth-Brick 100W DC/DC Converters datasheet.pdf