Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-20B-134-C3-R0
ATS-20B-134-C3-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-20B-134-C3-R0
Brief Description
HEATSINK 70X70X15MM XCUT T412
Datasheet Download
ATS-20B-134-C3-R0.pdf
Availability of ATS-20B-134-C3-R0
QUANTITY
ATS-20B-134-C3-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-20B-134-C3-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-20B-134-C3-R0
ShapeSquare, Fins
Length2.756" (70.00mm)
Width2.756" (70.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.590" (15.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow4.48°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-20B-134-C3-R0
Related LinksATS-20B-, ATS-20B-134-C3-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-20B-134-C3-R0 Details Description
Related parts for ATS-20B-134-C3-R0
IC FLASH 1MBIT 45NS 32TSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS .100 EXTEND datasheet.pdf
IC VREF SHUNT ADJ SOT23-3 datasheet.pdf
CONN PLUG 15POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
RES 301K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP PMI T3 1/4 MINI BAYO GRN datasheet.pdf
RES 115K OHM 0.4W 0.1% RADIAL datasheet.pdf
CONN ACCY PAN MOUNT datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 5POS WALL MNT PIN datasheet.pdf