Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-20B-152-C1-R0
ATS-20B-152-C1-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-20B-152-C1-R0
Brief Description
HEATSINK 35X35X35MM L-TAB
Datasheet Download
ATS-20B-152-C1-R0.pdf
Availability of ATS-20B-152-C1-R0
QUANTITY
ATS-20B-152-C1-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-20B-152-C1-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-20B-152-C1-R0
ShapeSquare, Fins
Length1.378" (35.00mm)
Width1.378" (35.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)1.378" (35.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow3.29°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-20B-152-C1-R0
Related LinksATS-20B-, ATS-20B-152-C1-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-20B-152-C1-R0 Details Description
Related parts for ATS-20B-152-C1-R0
RELAY SSR 20A 100VDC DC datasheet.pdf
IC BATT CHARGER LI-ION 10-DFN datasheet.pdf
IC FM FRONT END CIRC 16SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS R/A .156 datasheet.pdf
SENSOR 750PSIS 1/4 NPT 4-20MA datasheet.pdf
AUTO RESET THERMOSTAT datasheet.pdf
MULTI-PAIR 8COND 20AWG SHLD 500' datasheet.pdf
SIDE LOCK PLUG SHELL 12POS datasheet.pdf
IC SUPERVISOR 2.0V 4-USP datasheet.pdf
Connector Receptacle 14 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole, Right Angle datasheet.pdf