Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-20B-209-C1-R0
ATS-20B-209-C1-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-20B-209-C1-R0
Brief Description
HEATSINK 70X70X10MM XCUT
Datasheet Download
ATS-20B-209-C1-R0.pdf
Availability of ATS-20B-209-C1-R0
QUANTITY
ATS-20B-209-C1-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-20B-209-C1-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-20B-209-C1-R0
ShapeSquare, Fins
Length2.756" (70.00mm)
Width2.756" (70.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.394" (10.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow6.26°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-20B-209-C1-R0
Related LinksATS-20B-, ATS-20B-209-C1-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-20B-209-C1-R0 Details Description
Related parts for ATS-20B-209-C1-R0
CONN HEADER 24POS 4.2MM R/A TIN datasheet.pdf
IC BUS SWITCH 16BIT 48-TSSOP datasheet.pdf
TRIMMER 20 OHM 0.5W PC PIN datasheet.pdf
CAP CER 22PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf
CAP TANT 0.47UF 35V 10% 1507 datasheet.pdf
SL SMT RA HDR 15 SAU 8POS datasheet.pdf
CONVRT DC/DC 28VIN 3.3VOUT 16.5W datasheet.pdf
RES SMD 82.5 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf