Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-20C-170-C3-R0
ATS-20C-170-C3-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-20C-170-C3-R0
Brief Description
HEATSINK 30X30X15MM R-TAB T412
Datasheet Download
ATS-20C-170-C3-R0.pdf
Availability of ATS-20C-170-C3-R0
QUANTITY
ATS-20C-170-C3-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-20C-170-C3-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-20C-170-C3-R0
ShapeSquare, Fins
Length1.181" (30.00mm)
Width1.181" (30.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.590" (15.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow10.26°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-20C-170-C3-R0
Related LinksATS-20C-, ATS-20C-170-C3-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-20C-170-C3-R0 Details Description
Related parts for ATS-20C-170-C3-R0
TRIMMER 20K OHM 0.5W PC PIN datasheet.pdf
CONN FFC FPC TOP 24POS 1MM R/A datasheet.pdf
IC SRAM 18MBIT 133MHZ 100TQFP datasheet.pdf
TRIMMER 100 OHM 1W PC PIN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 75W datasheet.pdf
RES SMD 102 OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC PWR MGMT I.MX6 56QFN datasheet.pdf
SIXVIEW MGR25 DVC LIC+1SW datasheet.pdf
AC/DC DESKTOP ADAPTER 19V 90W datasheet.pdf
CAP 1200 UF 20% 16 V datasheet.pdf