Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-20C-25-C2-R0
ATS-20C-25-C2-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-20C-25-C2-R0
Brief Description
HEATSINK 60X60X25MM XCUT T766
Datasheet Download
ATS-20C-25-C2-R0.pdf
Availability of ATS-20C-25-C2-R0
QUANTITY
ATS-20C-25-C2-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-20C-25-C2-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-20C-25-C2-R0
ShapeSquare, Fins
Length2.362" (60.00mm)
Width2.362" (60.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.984" (25.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow6.26°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-20C-25-C2-R0
Related LinksATS-20C-, ATS-20C-25-C2-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-20C-25-C2-R0 Details Description
Related parts for ATS-20C-25-C2-R0
POT JOYSTICK 20K OHM W/SWITCH datasheet.pdf
IND PB ILLUM RECT GRAY SLV SLD datasheet.pdf
CONN RCPT 5 POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 37 Position Panel Mount, Through Hole Solder datasheet.pdf
METRAL HDR RA STB 5X12 datasheet.pdf
LUG COPPER 2 HOLE datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X35MM L-TAB T766 datasheet.pdf
CONN BACKSHELL ADPT SZ 10-10SL datasheet.pdf
CONN BARRIER STRIP 6CIRC .437 datasheet.pdf
TV 66C 66#22D PIN J/N RECP datasheet.pdf
GT 19C 19#16 PIN RECP WALL datasheet.pdf
3 V to 5 V Single Supply, 200 kSPS 12-Bit Sampling ADCs IC datasheet.pdf