Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-20C-74-C3-R0
ATS-20C-74-C3-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-20C-74-C3-R0
Brief Description
HEATSINK 25X25X15MM R-TAB T412
Datasheet Download
ATS-20C-74-C3-R0.pdf
Availability of ATS-20C-74-C3-R0
QUANTITY
ATS-20C-74-C3-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-20C-74-C3-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-20C-74-C3-R0
ShapeSquare, Fins
Length0.984" (25.00mm)
Width0.984" (25.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.590" (15.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow20.62°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-20C-74-C3-R0
Related LinksATS-20C-, ATS-20C-74-C3-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-20C-74-C3-R0 Details Description
Related parts for ATS-20C-74-C3-R0
CAP ALUM 47UF 20% 50V SMD datasheet.pdf
RES SMD 1M OHM 5% 1/2W 1210 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 88POS .100 EYELET datasheet.pdf
RES SMD 412K OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 20W datasheet.pdf
RES 39.7K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 2POS INLINE SKT datasheet.pdf
DC/DC CONVERT QUAD 5V 1.4A datasheet.pdf
BLE MOD TRACE PIN CON SMARTBASIC datasheet.pdf
IC REG LDO ADJ 0.3A datasheet.pdf