Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-20D-09-C2-R0
ATS-20D-09-C2-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-20D-09-C2-R0
Brief Description
HEATSINK 45X45X20MM XCUT T766
Datasheet Download
ATS-20D-09-C2-R0.pdf
Availability of ATS-20D-09-C2-R0
QUANTITY
ATS-20D-09-C2-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-20D-09-C2-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-20D-09-C2-R0
ShapeSquare, Fins
Length1.772" (45.00mm)
Width1.772" (45.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.790" (20.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow10.58°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-20D-09-C2-R0
Related LinksATS-20D-, ATS-20D-09-C2-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-20D-09-C2-R0 Details Description
Related parts for ATS-20D-09-C2-R0
Crystal 16.3840MHz 10ppm 10pF 50 Ohm -10°C - 60°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 25 Position Panel Mount, Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
CAP ALUM 68UF 20% 450V SNAP datasheet.pdf
BOARD EVAL FOR USB2514/USB2514I datasheet.pdf
IC FPGA 324 I/O 456FBGA datasheet.pdf
CONN PLUG 3POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 100W datasheet.pdf
CAP ALUM 3300UF 20% 50V SNAP datasheet.pdf
CONVERT DC/DC 2W 12V 167MA OUT datasheet.pdf
LED XLAMP CXA WHITE datasheet.pdf
CONN RCPT 2POS INLINE SKT datasheet.pdf