Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-20D-120-C1-R0
ATS-20D-120-C1-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-20D-120-C1-R0
Brief Description
HEATSINK 45X45X25MM XCUT
Datasheet Download
ATS-20D-120-C1-R0.pdf
Availability of ATS-20D-120-C1-R0
QUANTITY
ATS-20D-120-C1-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-20D-120-C1-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-20D-120-C1-R0
ShapeSquare, Fins
Length1.772" (45.00mm)
Width1.772" (45.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.984" (25.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow3.45°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-20D-120-C1-R0
Related LinksATS-20D-, ATS-20D-120-C1-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-20D-120-C1-R0 Details Description
Related parts for ATS-20D-120-C1-R0
DIODE GEN PURP 100V 3A DO214AB datasheet.pdf
CAP ALUM 6800UF 20% 16V SNAP datasheet.pdf
CONN HEADER GH TOP 13POS 1.25MM datasheet.pdf
SENSOR 50PSI 7/16-20UNF .5-4.5V datasheet.pdf
MP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
HOOK-UP 16AWG CLEAR 1000' datasheet.pdf
BRD SPT SNAP LOCK NYLON 5.50MM datasheet.pdf
FIXED IND 22UH 180MA 1.4 OHM SMD datasheet.pdf
CONN EDGE HL .100 30POS datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK R/A datasheet.pdf
RES SMD 274K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CAP POLY 120UF 0.2 6.3V SMD datasheet.pdf