Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-20D-137-C3-R0
ATS-20D-137-C3-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-20D-137-C3-R0
Brief Description
HEATSINK 25X25X10MM L-TAB T412
Datasheet Download
ATS-20D-137-C3-R0.pdf
Availability of ATS-20D-137-C3-R0
QUANTITY
ATS-20D-137-C3-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-20D-137-C3-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-20D-137-C3-R0
ShapeSquare, Fins
Length0.984" (25.00mm)
Width0.984" (25.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.394" (10.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow18.63°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-20D-137-C3-R0
Related LinksATS-20D-, ATS-20D-137-C3-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-20D-137-C3-R0 Details Description
Related parts for ATS-20D-137-C3-R0
JUMPER-H2730TR/C2040V/X 2" datasheet.pdf
SWITCH DIP PIANO UNSEAL 2POS 30V datasheet.pdf
CONN HEADER 4POS IN-LINE TIN NAT datasheet.pdf
CONN RCPT PANEL RND 4PIN .250 datasheet.pdf
CONN HSG INLINE MNT PLUG 2POS datasheet.pdf
FIXED IND 56UH 9A 26 MOHM TH datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 200W datasheet.pdf
FIXED IND 1.2UH 1.14A 160 MOHM datasheet.pdf
VARISTOR 20V 15A 0402 datasheet.pdf