Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-20D-176-C3-R0
ATS-20D-176-C3-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-20D-176-C3-R0
Brief Description
HEATSINK 35X35X15MM R-TAB T412
Datasheet Download
ATS-20D-176-C3-R0.pdf
Availability of ATS-20D-176-C3-R0
QUANTITY
ATS-20D-176-C3-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-20D-176-C3-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-20D-176-C3-R0
ShapeSquare, Fins
Length1.378" (35.00mm)
Width1.378" (35.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.590" (15.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow8.73°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-20D-176-C3-R0
Related LinksATS-20D-, ATS-20D-176-C3-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-20D-176-C3-R0 Details Description
Related parts for ATS-20D-176-C3-R0
CONN EDGECARD 86POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
ANT 5-BAND FLEX PCB W/CABLE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 75W datasheet.pdf
VARISTOR 212V 6.5KA DISC 20MM datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 9 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
SYSTEM datasheet.pdf
CAP CER 68PF 25V NP0 0603 datasheet.pdf