Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-20D-177-C2-R0
ATS-20D-177-C2-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-20D-177-C2-R0
Brief Description
HEATSINK 35X35X20MM R-TAB T766
Datasheet Download
ATS-20D-177-C2-R0.pdf
Availability of ATS-20D-177-C2-R0
QUANTITY
ATS-20D-177-C2-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-20D-177-C2-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-20D-177-C2-R0
ShapeSquare, Fins
Length1.378" (35.00mm)
Width1.378" (35.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.790" (20.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow6.21°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-20D-177-C2-R0
Related LinksATS-20D-, ATS-20D-177-C2-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-20D-177-C2-R0 Details Description
Related parts for ATS-20D-177-C2-R0
CARDEDGE 30POS DL .156 BLK LOPRO datasheet.pdf
IC PLL BUILDING BLOCK 16-SOIC datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 24POS STRGHT SCKT datasheet.pdf
CAP CER 1800PF 500V Y5P RADIAL datasheet.pdf
IC FPGA 97 I/O 144FBGA datasheet.pdf
INSULATING WASHER GRAY datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 1.2A 250VAC 50VDC datasheet.pdf
TERM BLOCK PCB datasheet.pdf
SACC-SQ-M12MS-5CON-20/0 5 datasheet.pdf
CAP FILM 220NF 5% 63VDC RAD datasheet.pdf