Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-20D-63-C2-R0
ATS-20D-63-C2-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-20D-63-C2-R0
Brief Description
HEATSINK 40X40X20MM L-TAB T766
Datasheet Download
ATS-20D-63-C2-R0.pdf
Availability of ATS-20D-63-C2-R0
QUANTITY
ATS-20D-63-C2-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-20D-63-C2-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-20D-63-C2-R0
ShapeSquare, Fins
Length1.575" (40.01mm)
Width1.575" (40.01mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.790" (20.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow12.32°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-20D-63-C2-R0
Related LinksATS-20D-, ATS-20D-63-C2-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-20D-63-C2-R0 Details Description
Related parts for ATS-20D-63-C2-R0
CONN EDGECARD 80PS .100 PRESSFIT datasheet.pdf
IC DAC 12BIT DUAL BUFF 14-TSSOP datasheet.pdf
IC MOTOR DRIVER PAR 16SOIC datasheet.pdf
LED RED DIFF 5MM OVAL T/H datasheet.pdf
IC DGTL MEDIA PROCESSR 1031FCBGA datasheet.pdf
ROUND STANDOFF M8 NYLON 84MM datasheet.pdf
IC OSC VCXO 212.5MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
HEATSINK 50X40X12.7MM XCUT datasheet.pdf
350 TB SPR CLA 90D B/T datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 24AWG WHITE 100' datasheet.pdf
RES 19.1K OHM 0.6W 1% AXIAL datasheet.pdf
SENSTHERMOHD3 105C 6W BREAK datasheet.pdf