Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-20E-189-C3-R0
ATS-20E-189-C3-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-20E-189-C3-R0
Brief Description
HEATSINK 45X45X20MM R-TAB T412
Datasheet Download
ATS-20E-189-C3-R0.pdf
Availability of ATS-20E-189-C3-R0
QUANTITY
ATS-20E-189-C3-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-20E-189-C3-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-20E-189-C3-R0
ShapeSquare, Fins
Length1.772" (45.00mm)
Width1.772" (45.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.790" (20.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow4.82°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-20E-189-C3-R0
Related LinksATS-20E-, ATS-20E-189-C3-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-20E-189-C3-R0 Details Description
Related parts for ATS-20E-189-C3-R0
DIODE ARRAY SCHOTTKY 60V MAX247 datasheet.pdf
MOSFET N-CH 60V 50A TO263-3 datasheet.pdf
ROUND STANDOFF 4-40 ALUM 11.05MM datasheet.pdf
OSC MEMS 68.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
TOOL KIT datasheet.pdf
KK 100 HDR POL BWR RTAN 17POS datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 2POS STR 7.62MM datasheet.pdf
CONN RCPT 14POS BOX MNT W/SKTS datasheet.pdf