Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-20E-202-C2-R0
ATS-20E-202-C2-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-20E-202-C2-R0
Brief Description
HEATSINK 54X54X6MM XCUT T766
Datasheet Download
ATS-20E-202-C2-R0.pdf
Availability of ATS-20E-202-C2-R0
QUANTITY
ATS-20E-202-C2-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-20E-202-C2-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-20E-202-C2-R0
ShapeSquare, Fins
Length2.126" (54.01mm)
Width2.126" (54.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.236" (6.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow14.83°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-20E-202-C2-R0
Related LinksATS-20E-, ATS-20E-202-C2-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-20E-202-C2-R0 Details Description
Related parts for ATS-20E-202-C2-R0
CONN EDGECARD 48POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
EVAL MODULE FOR BQ24133-715-5V datasheet.pdf
CAP TANT 10UF 25V 20% 2917 datasheet.pdf
CONN PLUG 4POS INLINE PIN datasheet.pdf
FILTER EMI 1000PF RADIAL datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 15V 3W datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS .125" datasheet.pdf