Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-20E-46-C2-R0
ATS-20E-46-C2-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-20E-46-C2-R0
Brief Description
HEATSINK 25X25X25MM L-TAB T766
Datasheet Download
ATS-20E-46-C2-R0.pdf
Availability of ATS-20E-46-C2-R0
QUANTITY
ATS-20E-46-C2-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-20E-46-C2-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-20E-46-C2-R0
Attachment MethodPush Pin
ShapeSquare, Fins
Length0.984" (25.00mm)
Width0.984" (25.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.984" (25.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow11.57°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-20E-46-C2-R0
Related LinksATS-20E-, ATS-20E-46-C2-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-20E-46-C2-R0 Details Description
Related parts for ATS-20E-46-C2-R0
RELAY SSR SPST 20A@530VAC W/OVP datasheet.pdf
IC PROM SER 50000 C-TEMP 8-DIP datasheet.pdf
FIXED IND 220UH 260MA 3.73 OHM datasheet.pdf
RES SMD 2.7 OHM 1% 1/2W 1206 datasheet.pdf
CABLE DB9 TO FLOPPY HEADER datasheet.pdf
CABLE 4COND 18AWG YELLOW 1000' datasheet.pdf
RES 0.402 OHM 1.5W 1% AXIAL datasheet.pdf
Connector Socket 60 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
FIXED IND 15UH 360MA 1.5 OHM TH datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 12V 2W datasheet.pdf
RES SMD 845 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
HDI RECP ASSY 4 ROW 300 POS datasheet.pdf