Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-20E-76-C1-R0
ATS-20E-76-C1-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-20E-76-C1-R0
Brief Description
HEATSINK 25X25X25MM R-TAB
Datasheet Download
ATS-20E-76-C1-R0.pdf
Availability of ATS-20E-76-C1-R0
QUANTITY
ATS-20E-76-C1-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-20E-76-C1-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-20E-76-C1-R0
ShapeSquare, Fins
Length0.984" (25.00mm)
Width0.984" (25.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.984" (25.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow11.5°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-20E-76-C1-R0
Related LinksATS-20E-, ATS-20E-76-C1-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-20E-76-C1-R0 Details Description
Related parts for ATS-20E-76-C1-R0
ENCODER OPT 1/2" 16POS 5" CABLE datasheet.pdf
IC LED Driver DC DC Regulator 400mA Backlight TSOT-23-8 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS DIP .125 SLD datasheet.pdf
IC CLK ZDB 8OUT 140MHZ 16SOIC datasheet.pdf
CAP MICA 220PF 5% 50V RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 200W datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE SPST-NO 5A 12V datasheet.pdf
CONN PLUG SS 10POS STRT W/PIN datasheet.pdf