Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-20F-12-C2-R0
ATS-20F-12-C2-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-20F-12-C2-R0
Brief Description
HEATSINK 50X50X12.7MM XCUT T766
Datasheet Download
ATS-20F-12-C2-R0.pdf
Availability of ATS-20F-12-C2-R0
QUANTITY
ATS-20F-12-C2-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-20F-12-C2-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-20F-12-C2-R0
ShapeSquare, Fins
Length1.969" (50.00mm)
Width1.969" (50.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.500" (12.70mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow15.86°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-20F-12-C2-R0
Related LinksATS-20F-, ATS-20F-12-C2-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-20F-12-C2-R0 Details Description
Related parts for ATS-20F-12-C2-R0
IC REG CTRLR PWM CM 8TSSOP datasheet.pdf
RES SMD 267KOHM 0.25% 1/10W 0603 datasheet.pdf
TERM DR SAKG40 II TS32 G KRG BRN datasheet.pdf
CONN RCPT .100" 30POS DUAL GOLD datasheet.pdf
DIODE ZENER 12V 250MW SOD882 datasheet.pdf
RES 10.9K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 7.32K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 16POS SKT datasheet.pdf
GK NICU NRS PU V0 CSH datasheet.pdf
Connector Socket 10 Position 0.039" (1.00mm) Gold Surface Mount, Right Angle datasheet.pdf