Vishay/Dale CMF55357K00FKRE70
CMF55357K00FKRE70 picture photo
Mfg. Part Number
CMF55357K00FKRE70
Brief Description
RES 357K OHM 1/2W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF55357K00FKRE70.pdf
Availability of CMF55357K00FKRE70
QUANTITY
CMF55357K00FKRE70 Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF55357K00FKRE70
Internal Part NumberEIS-CMF55357K00FKRE70
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)357k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF55357K00FKRE70
Related LinksCMF55357, CMF55357K00FKRE70 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF55357K00FKRE70 Details Description
Related parts for CMF55357K00FKRE70
SIDACTOR MC BI 75V 400A TO-92 datasheet.pdf
TVS DIODE 60VWM 107VC SMC datasheet.pdf
CONN HEADER .100" SNGL STR 3POS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 75W datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS WALL MNT W/SKTS datasheet.pdf
LED GRN DIFF 3MM ROUND T/H datasheet.pdf
CONN SPRING LOAD 20POS DUAL PCB datasheet.pdf
IC SRAM 8KBIT 55NS SB48 datasheet.pdf
CONN PLUG 2POS INLINE SKT datasheet.pdf
CAP CER 150PF 100V NP0 0805 datasheet.pdf