Susumu RG1608N-4871-C-T5
RG1608N-4871-C-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG1608N-4871-C-T5
Brief Description
RES SMD 4.87K OHM 1/10W 0603
Datasheet Download
RG1608N-4871-C-T5.pdf
Availability of RG1608N-4871-C-T5
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
RG1608N-4871-C-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1608N-4871-C-T5
Internal Part NumberEIS-RG1608N-4871-C-T5
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)4.87k
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1608N-4871-C-T5
Related LinksRG1608N-, RG1608N-4871-C-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG1608N-4871-C-T5 Details Description
Related parts for RG1608N-4871-C-T5
CONN HEADER 11POS 1.25MM VRT SMD datasheet.pdf
RES SMD 78.7K OHM 0.1% 1/8W 1206 datasheet.pdf
IC XDCP 100TAP 10K 3-WIRE 8-MSOP datasheet.pdf
CONN HEADER 6PR 8COL VERT datasheet.pdf
IC FPGA 81 I/O 100TQFP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 100W datasheet.pdf
CONN MOD JACK 8P8C VERT SHIELDED datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X10MM L-TAB datasheet.pdf
DIODE FRED 4A 200V DPAK datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 8KB FLASH 28TSSOP datasheet.pdf
CAP FILM 1.2UF 10% 310VAC RADIAL datasheet.pdf