Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-20F-144-C1-R0
ATS-20F-144-C1-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-20F-144-C1-R0
Brief Description
HEATSINK 30X30X25MM L-TAB
Datasheet Download
ATS-20F-144-C1-R0.pdf
Availability of ATS-20F-144-C1-R0
QUANTITY
ATS-20F-144-C1-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-20F-144-C1-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-20F-144-C1-R0
ShapeSquare, Fins
Length1.181" (30.00mm)
Width1.181" (30.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.984" (25.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow5.48°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-20F-144-C1-R0
Related LinksATS-20F-, ATS-20F-144-C1-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-20F-144-C1-R0 Details Description
Related parts for ATS-20F-144-C1-R0
D-Sub Connector Plug, Male Pins 37 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
CAP TRIMMER 3-10PF 100V TH datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 50W datasheet.pdf
RES 20K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
2MM HDM FS ST2.0 30AU DX 144 13 datasheet.pdf
SWITCH SNAP ACTION 16A SPST datasheet.pdf
TVS DIODE 180VWM SMAJ datasheet.pdf
DIODE ZENER 22V 1.5W DO204AL datasheet.pdf
FIXED IND 470NH 3.63A 22 MOHM datasheet.pdf
TVS DIODE 77.8VWM 125VC SMC datasheet.pdf
CAP FILM 240NF 5% 400VDC RAD datasheet.pdf