Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-20F-148-C2-R0
ATS-20F-148-C2-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-20F-148-C2-R0
Brief Description
HEATSINK 35X35X15MM L-TAB T766
Datasheet Download
ATS-20F-148-C2-R0.pdf
Availability of ATS-20F-148-C2-R0
QUANTITY
ATS-20F-148-C2-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-20F-148-C2-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-20F-148-C2-R0
ShapeSquare, Fins
Length1.378" (35.00mm)
Width1.378" (35.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.590" (15.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow8.59°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-20F-148-C2-R0
Related LinksATS-20F-, ATS-20F-148-C2-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-20F-148-C2-R0 Details Description
Related parts for ATS-20F-148-C2-R0
RES SMD 2.26KOHM 0.25% 1/8W 1206 datasheet.pdf
IC ADC 24BIT 2CH W/LNA 20SSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE 4PDT 6A 24V datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
RES 31.5K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 5POS STRGHT W/SKT datasheet.pdf
IC IPS IO MASTER PORT 26VFDFPN datasheet.pdf
SWITCH SLIDE DPDT 1A 30V datasheet.pdf
FLTR 3-PHS 3-WR 2-STG SCRW 180A datasheet.pdf
CAP FILM 1.5NF 3.5% 1600VDC RAD datasheet.pdf