Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-20F-157-C2-R0
ATS-20F-157-C2-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-20F-157-C2-R0
Brief Description
HEATSINK 40X40X30MM L-TAB T766
Datasheet Download
ATS-20F-157-C2-R0.pdf
Availability of ATS-20F-157-C2-R0
QUANTITY
ATS-20F-157-C2-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-20F-157-C2-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-20F-157-C2-R0
ShapeSquare, Fins
Length1.575" (40.01mm)
Width1.575" (40.01mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)1.181" (30.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow3.35°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-20F-157-C2-R0
Related LinksATS-20F-, ATS-20F-157-C2-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-20F-157-C2-R0 Details Description
Related parts for ATS-20F-157-C2-R0
CONN N PLUG STR 50 OHM SOLDER datasheet.pdf
CAP TANT 10UF 20V 20% 2312 datasheet.pdf
RES SMD 2K OHM 5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC REG LDO 1.26V 1A SOT223-6 datasheet.pdf
RES SMD 3.3K OHM 5% 1.33W 2512 datasheet.pdf
HEAT SHRINK TUBING datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 100W datasheet.pdf
Crystal 18.4320MHz 30ppm 12pF 40 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf